Mākslīgās plaušu ventilācijas (MPV) pacientu aprūpe

Mākslīgā plaušu ventilācija (MPV)

Elpošanas sistēmas galvenais uzdevums ir gāzu maiņa – organisma apgādāšana ar skābekli un ogļskābās gāzes izvadīšana. Hipoksēmija – pazemināts skābekļa daudzums arteriālajās asinīs. Skābekļa trūkuma gadījumā orgānu sistēmas nespēj pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas, cilvēks izjūt nogurumu, nespēku un palielinās risks saslimt ar sirds-asinsvadu slimībām.

Neinvazīvā mākslīgā plaušu ventilācija – skābekļa piegādes nodrošināšana, izmantojot masku, kas nosedz gan pacienta muti, gan degunu.


Invazīvā mākslīgā plaušu ventilācija – skābekļa piegāde ar traheotomijas palīdzību, kad tiek izveidota neliela atvere tieši elpvadā.

Laipni lūgti mūsu aprūpes centrā ”CILVĒKS” pacientiem, kuriem nepieciešama ilgstoša mākslīgā plaušu ventilācija (IMPV).


Ārstniecības iestāde SIA ”CILVĒKS” savieno pieredzi, personālu un aprīkojumu, lai palīdzētu tikt galā ar nereti sartežģītu procesu, no brīža, kad pacients izrakstās no slimnīcas, līdz viņš atgriežas mājās, un sniegtu turpmāku nepārtrauktu atbalstu.


Aprūpes centra ”CILVĒKS” mērķis ir būt starpposmam starp laiku, kad pacientiem, kuriem ir vajadzīga IMPV, vairs nav nepieciešams monitorings intensīvās terapijas nodaļā, un laiku, kad šiem pacientiem ir iespējama medicīniskā mājas aprūpe.

Centrs tādējādi nodrošina aprūpes nepārtrauktību. Mēs palīdzēsim pacientiem un viņu tuviniekiem justies droši un nodrošināsim visu IMPV aprūpei nepieciešamo aprīkojumu. Nodrošināsim pacienta tuvinieku apmācību, lai IMPV pakalpojumu varētu turpmāk saņemt mājas apstākļos.


Ar 2012.gada 28.jūniju mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas izmantošana pacientam, kuram mājās nepieciešama IMPV, šo pakalpojumu apmaksā Nacionālais veselības dienests.


Ārstniecības iestāde SIA ”CILVĒKS” mērķis ir kļūt par partneri sabiedrības veselības aprūpē, kad runa ir par papildu ceļu rašanu pacientu aprūpē, kuriem nepieciešama IMPV. Mēs sevi redzam kā galveno starpposmu starp augstā mērā specializētu aprūpi un medicīnisko aprūpi mājas apstāļos.